https://www.traditionrolex.com/4https://www.traditionrolex.com/4Pracownia Endoskopii - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

Pracownie

Pracownia Endoskopii

uploads/files/Godziny pracy poradni/Application Editing Photo Instagram Post (3).png

Nowoczesna Pracownia Endoskopii otwarta w czerwcu 2023 roku w pełni wyposażona i gotowa na przyjęcia pracjentów. W Pracowni Endoskopii wykonywane są badania diagnostyczne i terapeutyczne przewodu pokarmowego: gastroskopia i kolonoskopia. W trakcie tych procedur w zależności od wskazań pobierane są biopsje do badania histopatologicznego lub usuwa się polipy (polipektomia). Procedury powyższe przeprowadzane są po uprzednim przedstawieniu skierowania i wykonane w ramach opieki ambulatoryjnej.

Część procedur zabiegowych, w tym opaskowanie żylaków przełyku, zakładanie gastrostomii odżywczej (PEG), polipektomie dużych zmian, wykonywane są w trybie szpitalnym (w ramach oddziału chirurgii lub chorób wewnętrznych).

Istnieje także możliwość wykonania badań w znieczuleniu po wcześniejszej konsultacji anestezjologicznej – w ramach hospitalizacji lub opieki ambulatoryjnej (jest to uzależnione od stanu zdrowia i wieku pacjenta).

Szczegółowe informacje o sposobie przygotowania, możliwości wykonania badania Pacjent uzyskuje w rejestracji  czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8-14.

Badania wykonują lekarze:

Specjalista chorób wewnętrznych Adam Romańczyk

Specjalista chirurgii ogólnej Maciej Żymła

Kontakt

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Al. Legionów 10, 41-902 Bytom