https://www.traditionrolex.com/4https://www.traditionrolex.com/4Podczas Światowego Tygodnia Jaskry odwiedziliśmy oddział okulistyki, sami zobaczcie... - Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu

Aktualności

Podczas Światowego Tygodnia Jaskry odwiedziliśmy oddział okulistyki, sami zobaczcie...

13.03.2024

 W Światowym Tygodniu Jaskry zwracamy uwagę na tę groźną chorobę oczu, która może prowadzić do ślepoty.

Jaskra polega na podwyższonym ciśnieniu w oku, które niszczy nerw wzrokowy. Często do ostatniego etapu nie daje żadnych objawów, dlatego tak ważne są badania profilaktyczne, bo dzięki nim można w porę wprowadzić leczenie i zapobiec utracie wzroku.

dr Agata Zakrzewska, kierownik Oddziału Okulistyki: Każda osoba po ukończeniu 45. roku życia, zwłaszcza obciążona genetycznie, powinna raz w roku zgłosić się do specjalisty na badania profilaktyczne. Leczenie jaskry polega na podaniu kropli do oczu, które ułatwiają odpływ cieczy z gałki ocznej lub ograniczają jej wydzielanie.

Jeśli to nie przynosi efektów, przeprowadza się zabieg laserowy lub leczenie operacyjne. W naszym szpitalu najczęściej proponujemy pacjentom zabiegi laserem, zmniejszającym wydzielanie płynu przez ciało rzęskowe (które produkuje płyn w oku). Zabieg jest niemal pozbawiony powikłań i obniża ciśnienie na tyle, że pacjent może uniknąć tradycyjnego zabiegu operacyjnego, obciążonego ryzykiem powikłań.

Kontakt

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu
Al. Legionów 10, 41-902 Bytom