Leczyłeś się w latach 1990 – 1999? Możesz pobrać dokumentację medyczną PDF Drukuj Email

Do 15 czerwca osoby zainteresowane mogą składać wnioski o dokumentację medyczną pacjentów leczonych w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 4 w Bytomiu w latach 1990 – 1999. Jej okres przechowywania minął, dlatego, za zgodą Archiwum Państwowego, zostanie ona wybrakowana (zniszczona).

Zgodnie z prawem dokumentacja medyczna kwalifikowana jest do kategorii materiałów niearchiwalnych, dlatego po określonym terminie jest ona brakowana (niszczona). Nad przebiegiem procesu czuwa komisja powołana przez dyrektora jednostki. Pacjenci mają prawo do pobrania dokumentacji medycznej. Może zrobić to pacjent, jego przedstawiciel ustawowy, osoba upoważniona przez pacjenta lub – po śmierci pacjenta – osoba bliska.

O dokumentację medyczną należy ubiegać się składając specjalny wniosek, który można pobrać ze strony internetowej (poniżej) oraz w Kancelarii Głównej szpitala. Dokumenty należy składać do 15 czerwca włącznie w Kancelarii Głównej od poniedziałku do piątku, od 7.30 do 15.00.

Po tym terminie dokumentacja zostanie zniszczona.

Pobierz wniosek

(Zdjęcie: Pixabay)