Oddział Kardiologii nie przyjmuje pacjentów (31. 03. 2020) PDF Drukuj Email

Przyjęcia na Oddział Kardiologii zostały wstrzymane, 9 osób przebywa na kwarantannie administracyjnej. To 6 pracowników i 3 pacjentów. Decyzję o kwarantannie i wstrzymaniu przyjęć podjęto po tym, jak u 2 pacjentów i 4 pracowników stwierdzono koronawirusa. Pacjenci zostali przewiezieni już do placówek zakaźnych a pracownicy przebywają na kwarantannie domowej.

Pozostali, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi (personel i pacjenci), nie mogą opuszczać oddziału przez najbliższych 7 dni. Potem zostanie im ponownie pobrany wymaz, żeby wykluczyć obecność wirusa w organizmie.

Dodajmy, że od soboty (28 marca) na kwarantannach administracyjnych przebywają pacjenci i personel oddziałów: ortopedii i pulmunologii. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu jest jedną z największych placówek na Śląsku. Mimo epidemii i wstrzymaniu zabiegów planowych, codziennie trafia tu ok. 50 osób z całego regionu, którzy wymagają pomocy medycznej.