Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”


Kwarantanna dwóch oddziałów. Mile widziane przekąski dla osób izolowanych (29.03.2020) PDF Drukuj Email

 

Owoce, słodycze czy inne przekąski chętni mogą przynosić do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Będzie to urozmaicenie szpitalnych posiłków dla pacjentów i personelu dwóch oddziałów, które trzeba było zamknąć z powodu potwierdzonego koronawirusa. Przez co najmniej 7 najbliższych dni nie wyjdą z nich ani pacjenci, ani personel.

 

 

O urozmaicenie posiłków dla osób na szpitalnej kwarantannie apeluje do lokalnego biznesu, a także do mieszkańców Bytomia dr Jerzy Pieniążek, dyrektor WSS nr 4. Musieliśmy zamknąć dwa oddziały: ortopedię i pulmunologię – mówi dr Pieniążek. 8 pacjentów, 2 salowe, 4 pielęgniarki i 3 lekarzy przez 7 dni nie będzie mogło wyjść nawet na korytarz. To sytuacje powodujące stres, a nie od dziś wiadomo, że jednym ze sposobów na rozładowanie stresu jest… jedzenie.

 

Jerzy Pieniążek, z zamiłowania militarysta, powołuje się na zasadę obowiązującą w armii, zwłaszcza w marynarce. Najbardziej urozmaicone i najbardziej kaloryczne posiłki mają żołnierze na łodziach podwodnych – mówi. Ludzie zamknięci na małej powierzchni, bez możliwości wyjścia na zewnątrz, redukują kumulowany stres poprzez jedzenie.

 

Chętni, którzy chcieliby pomóc w ten sposób osobom przebywającym na szpitalnej kwarantannie, mogą przynosić przekąski i zostawiać je:

  • na portierni, albo Izbie Przyjęć – w przypadku przekąsek zapakowanych, o długim terminie przydatności do spożycia,
  • w przypadku żywności niekonfecjonowanej, prosimy o kontakt z centralą szpitala pod numer: 32 281 02 71 do 77, albo bezpośrednio z oddziałami:

pulmunologii - 32 396 4390,   ortopedii - 32 396 4230

 

Zdjęcie: pixabay